AM60U-4803SZ
aimtec
型号:
AM60U-4803SZ
品牌:
aimtec
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 46W
用户指南
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 14A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case -
Efficiency 91%
Mfr aimtec
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Series AM60U-Z (60W)
Power (Watts) 60 W