AM6TW-2412DH35Z
aimtec
型号:
AM6TW-2412DH35Z
品牌:
aimtec
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 6W
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 250mA, 250mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 24-DIP Module
Efficiency 84%
Mfr aimtec
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 -12 ~ 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Series AM6TW-Z (6W)
Power (Watts) 6 W