AMA12UU2-120100Y
aimtec
型号:
AMA12UU2-120100Y
品牌:
aimtec
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector USB C
Approval Agency CE, EN, IEC, UL
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.72" L x 1.18" W x 2.65" H (69.0mm x 30.0mm x 67.3mm)
Product Status Active
Weight 0.174 lb (79.00 g)
Current - Output (Max) 1A
Series AMA12-Y
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized North America
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 62368-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC