AMA18XUR5L-120150Y
aimtec
型号:
AMA18XUR5L-120150Y
品牌:
aimtec
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Single Blade Included)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, UL
Input Connector Multi-Blade
Size / Dimension 3.55" L x 1.97" W x 1.49" H (90.3mm x 50.0mm x 37.9mm)
Product Status Active
Weight 0.265 lb (120.00 g)
Current - Output (Max) 1.5A
Series AMA18X-Y
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 60.2" (1.50m)
Region Utilized North America
Efficiency 85%
Voltage - Output 12V
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC