AMA36BR3L-120300Y
aimtec
型号:
AMA36BR3L-120300Y
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, UL
Input Connector -
Size / Dimension -
Product Status Active
Weight 0.289 lb (131.00 g)
Current - Output (Max) 3A
Series AMA36-Y
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 60.2" (1.50m)
Region Utilized United Kingdom
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60950-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC