AMA36ER2L-120250Y
aimtec
型号:
AMA36ER2L-120250Y
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, UL
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 3.27" L x 1.38" W x 3.56" H (83.0mm x 35.0mm x 90.3mm)
Product Status Active
Weight 0.289 lb (131.00 g)
Current - Output (Max) 2.5A
Series AMA36-Y
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Cord Length 60.2" (1.50m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60950-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC