AMA5UU1-120050Y
aimtec
型号:
AMA5UU1-120050Y
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector USB Micro
Approval Agency CE
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.52" L x 1.03" W x 2.40" H (64.0mm x 26.2mm x 61.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Series AMA5-Y
Power (Watts) 6 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Cord Length 60.2" (1.50m)
Region Utilized North America
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60950-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC