AMA65ER3-190342Y
aimtec
型号:
AMA65ER3-190342Y
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, UL
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 4.15" L x 1.65" W x 3.89" H (105.4mm x 42.0mm x 98.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.42A
Series AMA65-Y
Power (Watts) 65 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Cord Length 60.2" (1.50m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 19V
Standard Number 62368-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC