AMA90DR2-120075Y
aimtec
型号:
AMA90DR2-120075Y
描述:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 45°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, UL
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 6.38" L x 2.73" W x 1.33" H (162.0mm x 69.3mm x 33.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 7.5A
Series AMA90D-Y
Power (Watts) 90 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Cord Length 60.2" (1.50m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 12V
Standard Number 62368-1
Mfr aimtec
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC