AMC05DREN-S93
Sullins Connector Solutions
型号:
AMC05DREN-S93
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Green
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder Eyelet(s)
Contact Type Full Bellows
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 5
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)