AMC43DREI-S93
Sullins Connector Solutions
型号:
AMC43DREI-S93
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 86
Color Green
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder Eyelet(s)
Contact Type Full Bellows
Flange Feature Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 43
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)