AME15-5SMAZ-100
aimtec
型号:
AME15-5SMAZ-100
品牌:
aimtec
描述:
2W DC/DC Converter
Product Status Active
Current - Output (Max) 3A
Line Regulation ±1%
Package / Case 6-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 78%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 130 ~ 370 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB, CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.56" L x 1.83" W x 0.83" H (65.0mm x 46.5mm x 21.0mm)
Weight 0.220 lb (100.00 g)
Number of Outputs 1
Series AME15-MAZ
Power (Watts) 15 W
Type Enclosed
Standard Number 60601-1; 60950-1
Load Regulation ±1%