AME25-24SJZ
aimtec
型号:
AME25-24SJZ
品牌:
aimtec
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 25W
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.1A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 85%
Mfr aimtec
Features -
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
Weight 0.265 lb (120.00 g)
Number of Outputs 1
Series AME25-JZ (25W)
Power (Watts) 25 W
Type Enclosed
Load Regulation ±0.5%