首页 / AC DC 转换器 / AME60-24S277VZ-ST
minImg
AME60-24S277VZ-ST
aimtec
型号:
AME60-24S277VZ-ST
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 60W
Product Status Active
Efficiency 86%
Mfr aimtec
Features -
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.32" L x 2.76" W x 1.52" H (135.0mm x 70.0mm x 38.5mm)
Number of Outputs 1
Series AME60-277VZ (60W)
Current - Output 1 2.5 A
Power (Watts) 60W