AMEC15-12SMAZ
aimtec
型号:
AMEC15-12SMAZ
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 15W
Product Status Active
Efficiency 79%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.62" L x 2.56" W x 0.94" H (92.0mm x 65.0mm x 24.0mm)
Number of Outputs 1
Series AMEC15-MAZ (15W)
Current - Output 1 1.25 A
Power (Watts) 15W