首页 / AC DC 转换器 / AMEL10-3.3S277NZ
minImg
AMEL10-3.3S277NZ
aimtec
型号:
AMEL10-3.3S277NZ
描述:
AC/DC CONVERTER 3.3V 6.6W
库存 : 5
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 72%
Mfr aimtec
Features -
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.12" L x 1.13" W x 0.75" H (53.8mm x 28.8mm x 19.0mm)
Weight 0.106 lb (48.00 g)
Number of Outputs 1
Series AMEL10-277NZ (10W)
Power (Watts) 6.6 W
Type Enclosed
Load Regulation ±1%