首页 / AC DC 转换器 / AMEL20-12SCJZ-ST
minImg
AMEL20-12SCJZ-ST
aimtec
型号:
AMEL20-12SCJZ-ST
品牌:
aimtec
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 20W
Product Status Active
Efficiency 82%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 1.27" H (76.0mm x 31.5mm x 32.3mm)
Number of Outputs 1
Series AMEL20-CJZ (20W)
Current - Output 1 1.6 A
Power (Watts) 19W