AMEL5-12SJZ-ST
aimtec
型号:
AMEL5-12SJZ-ST
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 5W
Product Status Active
Efficiency 80%
Mfr aimtec
Features -
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 0.94" H (75.9mm x 31.5mm x 23.9mm)
Number of Outputs 1
Series AMEL5-JZ (5W)
Current - Output 1 420 mA
Power (Watts) 5W