首页 / AC DC 转换器 / AMEOF45-12SJZ-54
minImg
AMEOF45-12SJZ-54
aimtec
型号:
AMEOF45-12SJZ-54
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 45W
Product Status Active
Efficiency 84%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.18" H (76.2mm x 50.8mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Series AMEOF45-JZ (45W)
Current - Output 1 3.75 A
Power (Watts) 45W