首页 / AC DC 转换器 / AMEOF5-24SJZ-120
minImg
AMEOF5-24SJZ-120
aimtec
型号:
AMEOF5-24SJZ-120
描述:
3W DC/DC Converter
Product Status Active
Current - Output (Max) 210mA
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 14-SIP Module, 6 Leads
Efficiency 79%
Mfr aimtec
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.57" L x 0.50" W x 0.79" H (40.0mm x 12.8mm x 20.0mm)
Weight 0.015 lb (7.00 g)
Number of Outputs 1
Series AMEOF5-JZ
Power (Watts) 5 W
Type Open Frame
Standard Number 60335-1; 60950-1; 62368-1
Load Regulation ±1.5%