首页 / AC DC 转换器 / AMESP1000-36SMNZ
minImg
AMESP1000-36SMNZ
aimtec
型号:
AMESP1000-36SMNZ
描述:
AC/DC Adapter 36V 1008W
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr aimtec
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE, UKCA
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 5.00" W x 1.59" H (190.0mm x 127.0mm x 40.4mm)
Number of Outputs 1
Series AMESP1000-MNZ
Current - Output 1 28.8 A
Power (Watts) 1037W