AMFC68-1NZ
aimtec
型号:
AMFC68-1NZ
品牌:
aimtec
描述:
CMC 6.8MH 1A 2LN TH
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 160mOhm (Typ)
Approval Agency -
Size / Dimension 0.748" L x 0.433" W (19.00mm x 11.00mm)
Mounting Type Through Hole
Height (Max) 0.925" (23.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series AMFC-NZ
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 1A
Voltage Rating - AC -
Mfr aimtec
Features -
Filter Type Power Line
Package Box
Inductance @ Frequency 6.8 mH @ 1 kHz