首页 / 陶瓷电容器 / AMK212BBJ107MG-TE
minImg
AMK212BBJ107MG-TE
Taiyo Yuden
型号:
AMK212BBJ107MG-TE
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 100UF 4V X5R 0805
库存 : 3301
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 100 µF