AMW006-3.6.0R
Silicon Labs
型号:
AMW006-3.6.0R
品牌:
Silicon Labs
描述:
RF TXRX MODULE WIFI CAST SMD
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (TA)
Current - Transmitting 11.4mA
Serial Interfaces ADC, GPIO, PWM, SPI, UART
Mounting Type Surface Mount
RF Family/Standard WiFi
Product Status Obsolete
Power - Output 18dBm
Series WICED
Antenna Type Antenna Not Included, Castellation
Sensitivity -94dBm
Package / Case 52-SMD Module
Data Rate 65Mbps
Memory Size 1MB Flash, 96kB RAM
Current - Receiving 5.7mA
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Modulation CCK, DSSS, OFDM
Mfr Silicon Labs
Frequency 2.4GHz ~ 2.484GHz