AN80L35RMS
Panasonic Electronic Components
型号:
AN80L35RMS
封装:
MINI-5D
描述:
IC REG LINEAR 3.5V 150MA MINI-5D
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
Output Type Fixed
PSRR 66dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 14.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package MINI-5D
Series -
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current
Mfr Panasonic Electronic Components
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V