首页 / RF 天线 / ANT-2.4-FPC-LH150UF
minImg
ANT-2.4-FPC-LH150UF
Linx Technologies Inc.
型号:
ANT-2.4-FPC-LH150UF
描述:
ANT 2.4 FPC 45X7 150MM CBL UFL
用户指南
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination IPEX MHF1 (U.FL)
Mounting Type Adhesive
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Height (Max) 0.004" (0.10mm)
Product Status Active
VSWR 1.4
Series ANT-2.4-FPC-LH
Antenna Type PCB Trace
Frequency (Center/Band) 2.45GHz
Power - Max 2 W
Mfr Linx Technologies Inc.
Return Loss -
Features Cable - 150mm
Package Bag
Gain 6.1dBi
Base Product Number ANT-2.4-FPC-LH
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)