APA0809470M050R
KYOCERA AVX
型号:
APA0809470M050R
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 50V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Series APA
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF