APC1206T1K00Z
Ohmite
型号:
APC1206T1K00Z
品牌:
Ohmite
封装:
1206
描述:
1/8 WATTS PRECISION CHIP 1 KILOO
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 1 kOhms
Series APC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W