首页 / 固定电感器 / APCI001010401R0TY0
minImg
APCI001010401R0TY0
Chilisin Electronics
型号:
APCI001010401R0TY0
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 12 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 11.5mOhm Max
Series APCI
Inductance 1 µH