APHB1608LZGKSURKC
Kingbright
型号:
APHB1608LZGKSURKC
品牌:
Kingbright
封装:
4-SMD
描述:
LED GREEN/RED CLEAR 4SMD
库存 : 5580
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Wavelength - Dominant 525nm Green, 630nm Red
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 130°
Color Green, Red
Current - Test 2mA Green, 2mA Red
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating 40mcd Green, 8mcd Red
Height (Max) 0.65mm
Product Status Active
Supplier Device Package 4-SMD
Series HELI Colour
Lens Style Rectangle with Flat Top
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Kingbright
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.7V Green, 1.8V Red
Lens Color Colorless
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 515nm Green, 645nm Red
Base Product Number APHB1608
Lens Size 1.60mm x 0.80mm