APHHS1005ZGCK
Kingbright
型号:
APHHS1005ZGCK
品牌:
Kingbright
封装:
Chip LED
描述:
LED GREEN CLEAR CHIP SMD
库存 : 32222
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Wavelength - Dominant 525nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.00mm L x 0.50mm W
Millicandela Rating 400mcd
Height (Max) 0.50mm
Product Status Active
Supplier Device Package Chip LED
Series -
Lens Style Rectangle with Flat Top
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Kingbright
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.3V
Lens Color Colorless
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 515nm
Base Product Number APHHS1005
Lens Size 0.80mm x 0.50mm