首页 / 固定电感器 / APMI00100868R17K0F
minImg
APMI00100868R17K0F
Chilisin Electronics
型号:
APMI00100868R17K0F
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 58A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 54 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.307" W (10.20mm x 7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 0.29mOhm
Series APMI
Inductance 170 nH