APSA100ELL101MFA5G
Chemi-Con
型号:
APSA100ELL101MFA5G
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 10V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
Series NPCAP™-PSA
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.82 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF