首页 / 固定电感器 / APSC000505201R0TS0
minImg
APSC000505201R0TS0
Chilisin Electronics
型号:
APSC000505201R0TS0
描述:
INDUCTOR POWER
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.72A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Series APSC
Inductance 1 µH