首页 / 固定电感器 / APSC00101140100T00
minImg
APSC00101140100T00
Chilisin Electronics
型号:
APSC00101140100T00
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Series APSC
Inductance 10 µH