APSC2R5ELL272MJB5S
Chemi-Con
型号:
APSC2R5ELL272MJB5S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM POL 2700UF 20% 2.5V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2.5 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Series NPCAP™-PSC
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.56 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2700 µF