APSF6R3ELL821MF08S
Chemi-Con
型号:
APSF6R3ELL821MF08S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM POLY 820UF 20% 6.3V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 470 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
Series NPCAP™-PSF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.7 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 820 µF