APSJ2R5ELL391ME08S
Chemi-Con
型号:
APSJ2R5ELL391ME08S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM POLY 390UF 20% 2.5V T/H
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 2.5 V
Size / Dimension 0.213" Dia (5.40mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 560 mA @ 120 Hz
Product Status Discontinued at Digi-Key
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4mOhm
Series NPCAP™-PSJ
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.6 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 390 µF