首页 / IGBT 模块 / APTGT30DA170T1G
minImg
APTGT30DA170T1G
Microsemi Corporation
型号:
APTGT30DA170T1G
封装:
SP1
描述:
IGBT MODULE 1700V 45A 210W SP1
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 45 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 2.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package SP1
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 30A
Input Standard
Package / Case SP1
Power - Max 210 W