APXH2R5ARA221MF60G
Chemi-Con
型号:
APXH2R5ARA221MF60G
描述:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2.5V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.224" (5.70mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Series NPCAP™-PXH
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.5 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF