APXT2R5ARA331ME61G
Chemi-Con
型号:
APXT2R5ARA331ME61G
描述:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 117.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 26mOhm
Series NPCAP™-PXT
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.35 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF