AQ125A102FAJWE
KYOCERA AVX
型号:
AQ125A102FAJWE
描述:
CAP CER 1000PF 50V 0505
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient A
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series AQ
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF