AQ12EA4R3BAJWE
KYOCERA AVX
型号:
AQ12EA4R3BAJWE
描述:
CAP CER 4.3PF 150V 0505
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Temperature Coefficient A
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Series AQ
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.3 pF