AQ137M510JA1ME
KYOCERA AVX
型号:
AQ137M510JA1ME
描述:
CAP CER 51PF 500V 1111
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient M
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series AQ
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 51 pF