首页 / 陶瓷电容器 / AR151C103K4RTR1-NF
minImg
AR151C103K4RTR1-NF
KYOCERA AVX
型号:
AR151C103K4RTR1-NF
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series SkyCap® AR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF