首页 / IC 插座 / AR32-HZL/07-TT
minImg
AR32-HZL/07-TT
Assmann WSW Components
型号:
AR32-HZL/07-TT
描述:
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD
用户指南
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Contact Material - Post Beryllium Copper
Housing Material Thermoplastic, Polyester
Current Rating (Amps) 3 A
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Termination Solder
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Number of Positions or Pins (Grid) 32 (2 x 16)
Contact Finish Thickness - Post 200.0µin (5.08µm)
Pitch - Post 0.100" (2.54mm)
Series -
Type DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing
Contact Finish - Post Tin
Mfr Assmann WSW Components
Features Open Frame
Termination Post Length -
Contact Material - Mating Beryllium Copper
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Package Bag
Contact Resistance 4mOhm