Microchip Technology
型号:
ARD00797
封装:
-
批次:
-
描述:
MCP16251 SINGLE CELL BOOST WITH
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Up |
| Current - Output | 125mA |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Boost |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Microchip Technology |
| Utilized IC / Part | MCP16251 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 0.9V ~ 1.6V |
| Base Product Number | ARD00797 |