ARS31A12X
Panasonic Electric Works
型号:
ARS31A12X
描述:
RELAY RF SPDT 500MA 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Coil Power 200mW
Switching Voltage 30VDC - Max
Termination Style Gull Wing
Contact Rating (Current) 500 mA
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series ARS
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Gold Plating
Must Operate Voltage 9 VDC