PUI Audio, Inc.
型号:
AS01008MR-2-R
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 86DB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.7265
$2.7265
10
$2.261
$22.61
25
$2.08772
$52.193
40
$1.961512
$78.46048
100
$1.840055
$184.0055
500
$1.576449
$788.2245
1000
$1.559188
$1559.188
请发送询价,我们将立即回复。

| Frequency Range | 1.2 kHz ~ 20 kHz |
| Shape | Round |
| Ingress Protection | - |
| Height - Seated (Max) | 0.114" (2.90mm) |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
| Series | AS |
| Type | General Purpose |
| Power - Rated | 300 mW |
| Technology | Magnetic |
| Power - Max | 500 mW |
| Frequency - Self Resonant | 1200Hz |
| Mfr | PUI Audio, Inc. |
| Material - Cone | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Port Location | Top |
| Package | Tray |
| Impedance | 8 Ohms |
| Efficiency - dBA | 86.00 |
| Efficiency - Testing | 300mW/100mm |