PUI Audio, Inc.
型号:
AS05045MR-R
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
SPEAKER 45OHM 1W TOP PORT 102DB
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Frequency Range | 230 Hz ~ 15 kHz |
| Shape | Round |
| Ingress Protection | - |
| Height - Seated (Max) | 0.283" (7.20mm) |
| Termination | Solder Pads |
| Size / Dimension | 1.969" Dia (50.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Material - Magnet | Nd-Fe-B |
| Series | AS |
| Type | General Purpose |
| Power - Rated | 1 W |
| Technology | Magnetic |
| Power - Max | 1.5 W |
| Frequency - Self Resonant | 350Hz |
| Mfr | PUI Audio, Inc. |
| Material - Cone | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Efficiency - Type | Sound Pressure Level (SPL) |
| Port Location | Top |
| Package | Bulk |
| Impedance | 45 Ohms |
| Efficiency - dBA | 102.00 |
| Efficiency - Testing | 1.5W/100mm |